ELEKTRONIKA    Wykres poboru energii

    W obecnej chwili niemal każdy Polak powie, że naszej elektroniki już nie ma. W tych słowach jest dużo prawdy, jednak to nie do końca. Oczywiście pradą jest że realia funkjonowania przedsiębiorstw w poprzedniej rzeczywistości, trudny proces transformacji, a co gorsza nietrafione decyzje polityków doprowadziły do katastrofalnej zapaści tej gałęzi przemysłu. Obiektywnie stwierdzić jednak trzeba, że nadal są u nas przedsiębiorstwa produkujące elektronikę. Co więcej, odradzają się też zakłady już nie istniejżce. Można mieć zatem nadzieję, że w przyszłości przemysł elektroniczny odrodzi się i będzie stanowić ważną część gospodarki.

    Strona niniejsza powstała w celu rozijania własnej pasji oraz w odpowiedzi na potrzeby studentów kierunku "Mechatronika". Dlatego będą tu prezentowane projekty o różnym stopniu skomplikowania, możliwe do wykonania dla początkujących oraz dla bardziej zaawansowanych hobbystów elektroników. Ponadto, na stronie tej sukcesywnie umieszcana będzie dokumentacja PDF układów które wykorzystywałem w projektach. Głównie będzie to dokumentacja elementw elektronicznych produkowanych w Polsce. W ten skromny sposób przyczynię sie do promocji i popularyzacji krajowej elektroniki i krajowych wytwórców komponentów elektronicznych.


    DO POBRANIA

  1. Lista projektów, Więcej
  2. Dokumentacja PDF. WięcejCopyright © 2024, Katedra Technoilogii Maszyn i Materiałoznawstwa, Wydział Mechaniczny, Politechnika Opolska